ריצוף חוץ

ריצוף חוץ

ריצוף חוץ הוא ריצוף אותו שמים באזור חיצוני כמו מרפסת, גינה, סביב בריכה אקולוגית, בריכת נוי או בריכת שחייה וכדומה. יש הבדלים בין ריצוף פנים לריצוף חוץ הכוללים בין היתר סוג הריצוף שכן בחוץ יש חשיבות לעמידות לפגעי מזג אויר בעוד שבבית לא, השימוש המתוכנן לאותו אזור וכדומה. בניגוד לעבר שהיה היצע קטן ומצומצם היום יש בשוק מגוון גדול של אפשרויות לריצוף חוץ כמו אבנים משתלבות, בטון מוטבע או מוחלק, אריחים, דק ועוד, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות.

מה ההבדלים בין סוגי הריצוף השונים ולמה מתאימים

אבנים משתלבות הן פתרון לא יקר יחסית, הן עשויות מלט ושכבת אגריגטים והן מגיעות לרוב בצבעים אדום, צהבהב, תכלת ואפור, הגימור שלהן מחוספס והן יושבות על מצע כורכר וחול ים נקי. קל לבצע בהן תיקונים, הן חזקות ועמידות אך דורשות תחזוקה ואם התהליך לא מבוצע נכון הן שוקעות. בטון מוטבע הינו תהליך מאוד פשוט בו יוצקים בטון באזור הרצוי, ועליו מטביעים את המראה שרוצים, מחירו סביר, קשה לעשות בו תיקונים נקודתיים שכן מדובר במשטחים גדולים ואחת לתקופה צריך למרוח חומר איטום משום שמדובר בחומר סופג. הבטון המוחלק דומה לבטון המוטבע רק שמדובר בבטון מוחלק אשר נותן מראה אלגנטי ויש הרבה שמשתמשים בו גם לריצוף בתוך הבית ולא רק בחוץ, גם אותו צריך לאטום ולחדש את האיטום אחת לתקופה. אריחי גרניט פורצלן מאוד עמידים משום שמדובר על חומר סינתטי, אינו דורש תחזוקה שוטפת משום שעובר תהליך שריפה בטמפרטורה גבוהה ויש מגוון מאוד גדול של עיצובים ודגמים, יש אריחים דמוי עץ או בטון, יש חלקים ויש מחוספסים וצריך לבחור את מה שמתאים לחצר, עדיף מחוספסים כדי למנוע החלקה, משום שהם מאוד עמידים ולא סופגים כתמים ונוזלים הם מצוינים לשימוש סביב בריכות שחייה. גם דק הוא פתרון מעולה ואפילו מומלץ סביב בריכת שחיה בעיקר דק מחומר סינטטי עמיד יותר.

למה חשוב לשים לב כאשר בוחרים ריצוף חוץ

ריצוף חוץ צריך להתאים בעיקר למקום בו הוא נמצא, יש הבדל בין ריצוף הנמצא בשביל לבין ריצוף הנמצא ליד בריכת שחייה. כמו שדואגים לכך שיהיה ציוד לבריכה אשר יתאים לה ולשימוש בה כך חשוב שהריצוף יתאים לשימוש לו הוא מיועד. חשוב לקחת בחשבון גם את העלויות, לכל חומר העלויות שלו ויש פערים בין החומרים השונים מהם עשוי הריצוף, לעיתים שווה להשקיע עלות ראשונית גבוהה יותר בריצוף אשר ידרוש פחות אחזקה ותיקונים בהמשך ולעיתים דווקא לא. פרמטר נוסף שחשוב לקחת בחשבון זה עד כמה רוצים להתעסק עם הריצוף בחוץ מבחינה של חידוש, ניקוי ועוד וכמובן שהריצוף יתאים למראה הכללי של הגינה ומה היא משדרת כחלק מהמראה הכולל של המתחם.

רוצים לדעת עוד? להלן כל המידע שחשוב לדעת בנושא בניית בריכות שחייה

פוסטים קשורים