כימיקלים לבריכה

כימיקלים לבריכה

ריח הכלור הוא ריח בלתי נשכח שנצרב בזיכרון של רבים מהבילוי בבריכות השחייה הציבוריות בקאנטרי המקומי, בפארק המים או בבריכת המלון בחופשה. במשך שנים היה ידוע וברור שכלור הינו חלק חשוב והכרחי כדי לשמור על נקיון הבריכה והוא חשוב מאוד כדי שלא יתפתחו זיהומים במים אשר יכולים לפגוע באנשים שבאים איתם במגע. במהלך השנים נוספו כימיקלים נוספים שאינם כלור תעשייתי המשמשים כחלק מכל מה שקשור לשמירה על חיטוי המים וניקיון הבריכה.

אילו כימיקלים מוסיפים למי הבריכה ומה המטרה שלהם

אחד מהדברים החשובים כאשר בונים בריכת שחיה פרטית, מעבר לבטיחות בהקשר של טביעה, זה שמירה על ניקיון המים והבריכה כדי לשמור בין היתר גם על הרוחצים במים ועל הבריאות שלהם אך גם על הבריכה עצמה. יש כימיקלים שונים אותם מוסיפים למים למטרות שונות כאשר הכימיקל התעשייתי העיקרי המוכר הוא הכלור, כימיקל אשר מיועד לחיטוי המים ויכול להגיע בצורות שונות כמו גרגרים, טבליות או נוזל אותם מוסיפים למי הבריכה. בנוסף לכלור יש כימיקלים נוספים למטרות שונות כמו למשל כאלו המסייעים להרחיק חרקים מהבריכה, כימיקלים המסייעים למנוע הופעה של אצות במים ויש גם כימיקלים המסייעים למים להיות צלולים על ידי כך שהם גורמים לחלקיקי לכלוך קטנים הצפים במים להתגבש יחד ולשקוע לקרקעית הבריכה אז קל יותר לנקות אותם.

איזה סוגי חומרים נוספים ואיזה אביזרים נוספים יש אשר עוזרים לשמור על ניקיון הבריכה

כמות הכימיקלים השונים הקיימים אשר מיועדים לשמור על המים והבריכה ולהפוך את השימוש בה לכיפי לאורך זמן היא גדולה ומגוונת. יחד עם זאת אנשים רבים מחפשים פתרונות טבעיים מלבד כימיקלים לבריכה, פתרונות בעיקר לנושא של חיטוי המים כאשר אצלם חלקם זה קשור לרגישות לכלור או לריח החזק שלו, ואחד מהדברים שפותחו כדי לתת מענה לנושא זה היא מערכת מלח. מערכת מלח היא מערכת אשר עוזרת לפרק מלח לכלור טבעי אשר מהווה דרך טבעית לחטא את המים מבלי לסבול מתופעות הכלור הכימי תעשייתי, הן מבחינה של הריח החזק והן מבחינת הגירוי בעור ובעיניים שרבים סובלים ממנו. בנוסף נעזרים באביזרים לניקיון השוטף כמו רובוט לניקוי בריכה ביתית, רשת לניקוי, מערכות פילטרים ועוד.

כימיקלים לבריכה, מה עוד חשוב לדעת לגביהם

כימיקלים לבריכה הם חומרים שבעלי בריכות משתמשים בהם כדי לשמור על הבריכה וחשוב לוודא שהחומרים אותם קונים הם חומרים מאושרים לשימוש, חומרים המתאימים לבריכה מבחינה של סוג הבריכה, למשל בריכת פיברגלס או בריכת בטון. יש לשים לב שיש חומרים משולבים וכמובן לבדוק האם מישהו מהמשתמשים בבריכה רגיש לאחד או יותר מהחומרים ולשנות את החומרים במידה וכן. כמו כן חשוב לזכור שמעבר לכימיקלים עצמם יש ערכות המסייעות לבדוק את מצב המים מבחינה של רמת PH , רמת כלור, בדיקה של ריכוז מלח במידה ואכן משתמשים במערכת מלח במקום חיטוי בכלור.

למידע נוסף ראו גם: ציוד לניקיון הבריכה

 

פוסטים קשורים