ציוד לבריכות שחיה בצפון

חושבים על רכישת בריכה ביתית?

ציוד לבריכות שחיה בצפון – חושבים על רכישת בריכה ביתית? הציוד החשוב הנלווה לכל בריכת שחיה שוקלים להתקין בחצר ביתכם בריכת שחיה? כיום, עם המחירים האטרקטיביים של בריכות ביתיות, הדבר אפשרי עבור רבים מאזרחי ישראל.

אולם לא די ברכישת הבריכה והתקנתה – נדרשה גם לא מעט ציוד נלווה לבריכות שחיה מכל סוג, לצורך ניקוי ותחזוקה של הבריכה, בין אם היא מלאה במים או ריקה

בריכות שחיה ביתיות הינן כמעט תמיד אטרקציה מבוקשת, במיוחד בעונת הקיץ. להבדיל מן המצב שהיה בישראל עד לפני כ-25 שנה, כיום בריכות שחיה ביתיות מאוד נפוצות בבתים וחצרות בתים מכל הסוגים והגדלים – זאת בשל הירידה הדרמטית במחירי בריכות השחייה הביתיות, עקב הגידול בתחרות בין יצרני הבריכות, והתפתחות טכנולוגיית ייצור הבריכות הללו שהוזילה מאוד את המוצרים והמותגים בענף זה.

כמובן ששחייה בבריכה ביתית אינה תענוג השמור רק לעונת הקיץ. ישנן לא מעט בריכות מחוממות, המתאימות גם לשחייה בחודשי החורף וכמובן בעונות המעבר. יש הרואים בשחייה בבריכה חמימה ונעימה בזמן שהאוויר בחוץ קר ואפילו גשום תענוג גדול יותר אפילו מאשר שחיית קיץ בבריכה קרירה…

אולם חשוב לדעת, אם אתם שוקלים לרכוש בריכת שחיה ביתית, כי לא די ברכישתה והרכבתה בביתכם או בחצר שלכם. הרחצה בבריכה היא אמנם הנאה בפני עצמה, אולם היא דורשת לא מעט תחזוקה, ניקיון ואפילו תיקונים במקרי הצורך. לשם כך, עוד לפני רכישת הבריכה, יש לערוך רשימת ציוד לבריכות שחיה, הנלווה לרכישת הבריכה.

ציוד לבריכות שחיה בצפון

בריכות שחיה הפכו כאמור למחזה נפוץ בבתים רבים בישראל. איזור הצפון של ישראל, בו ישנם לא מעט יישובים קטנים עם בתים צמודי קרקע, משופע בבריכות שחיה ביתיות מכל הסוגים, המינים, הגדלים והמותגים.

בהתאם לכך, ישנם לא מעט משווקים המתמחים באספקת ציוד לבריכות שחיה בצפון. ניתן לחלק את הציוד הנלווה לבריכות שחיה לפי ציוד ייעודי למותג או דגם מסויים של בריכה, המגיע בדרך כלל עם הבריכה עצמה או נכלל ברשימת הציוד המומלצת מטעם יצרנית הבריכה – לעומת ציוד כללי שאינו בהכרח דרוש לסוג מסויים או מותג ספציפי של בריכות שחיה ביתיות.

ניתן גם לחלק ציוד לבריכות שחיה בצפון, ובכל אזורי הארץ, לפי קטגוריות או סוגים של ציוד: ציוד חלקי חילוף ותיקונים; ציוד של ניקוי הבריכה; או שאיבת נוזלים מן הבריכה; וציוד עזר לשימוש קל ומהנה יותר בבריכה; ציוד בטיחות.

ציוד לבריכות מתנפחות

הבריכות הנפוצות ביותר בישראל הינן ללא ספק בריכות שחיה מתנפחות. קל להבין מדוע – הן הזולות והזמינות ביותר, ובאופן מפתיע, גם איכותן עלתה עם השנים, לרבות העמידות שלהן בפני פנצ'רים ודליפות מים.

ציוד לבריכות שחיה בצפון עבור בריכות מתנפחות יכלול בראש ובראשונה ציוד של חלקי חילוף ותיקונים, במיוחד ציוד לתיקון חורים העלולים להיגרם לגומי המתנפח ממנו עשויה הבריכה. כמו כן, באופן טבעי, חלק מהציוד המובנה של בריכות מתנפחות הוא כמובן הציוד המיועד לניפוח הבריכה.

אם הבריכה המתנפחת הינה גם ניידת, כלומר ניתן לשנע אותה ממקום למקום, בדרך כלל ציוד נלווה עבורה יכלול אמצעים לנשיאתה ממקום למקום, כגון תיק או ארגז ייעודיים.

ציוד לבריכות גינה

בריכות גינה הינן קטגוריה אחרת, ובדרך כלל יקרה יותר, של בריכות. חלקן בריכות המצריכות חפירה והעמדה בתוך בור ייעודי בגינה, וחלקן מיועדות להצבה עילית על פני הקרקע בגינה או חצר הבית.

בריכות גינה מגיעות בכל מיני סוגים, גדלים וחומרי גלם מהן הן עשויות: ישנן בריכות פיברגלס, אשר בדרך כלל הינן מוטמנות בקרקע כך ששפת הבריכה תהיה בגובה האדמה; ישנן לעומת זאת בריכות עיליות, המוצבות על פני הקרקע, כדוגמת בריכות אינטקס, אשר בדרך כלל עומדות על מתקני תמיכה כלשהן, בהתאם לגודלן, משקלן ונפח המים שהן יכולות לשאת.

ציוד לבריכות שחיה בצפון הנלווה לבריכות גינה ישתנה כמובן בהתאם לסוג בריכת הגינה שברשותכם, אולם ככל שהבריכה תהיה גדולה ועמוקה יותר, כך יהיו בו יותר אלמנטים של ציוד עזרה ובטיחות, כגון מעקות, מדרגות וסולמות גישה אל הבריכה ומחוצה לה; כמו כן, על פי סוג החומר המרכיב את גוף הבריכה, יתלווה לבריכה ציוד ניקוי ותחזוקה ייעודי המתאים לביצוע עבודות ניקיון ואחזקה בבריכה מבלי להזיק לגוף הבריכה.

בריכות שחיה ביתיות

ישנם גם כאלו המשקיעים בהקמת בריכות שחיה ביתיות בתוך הבית עצמו, עם חדר בריכה ייעודי בתוך הבית. בדרך כלל, מדובר בבריכות שחיה יקרות יותר, המשתמשות גם בתשתיות המים הפנימיות של הבית, וכן במערכות החימום והקירור של הבית עצמו.

בריכות שחיה ביתיות המובנות בתוך הבתים באות עם ציוד נלווה המתאים להן, לרבות כיסויים לבריכה, ריצוף היקפי מונע החלקה מתאים, ולעיתים גם ציוד להגברת ההנאה מהבריכה עצמה, כגון מקפצות ואטרקציות מים.

כמו כן, בהתחשב באופי הסגור של חדרי בריכה בתוך הבית, ישנו ציוד ניקוי ואידוי של אדי המים מחלונות החדר, וכן ציוד איוורור וחימום של החדר עצמו.

ציוד כללי לבריכות שחיה

ישנו גם ציוד כללי לבריכות שחיה, המשותף לכל סוגי הבריכות. בתוך הקטגוריה הזו נמצאים כלים שונים לניקוי בריכות שחיה – רשתות ללכידת לכלוכים, רובוטים לניקיון, מסנני שיער, פילטרים שונים, וכן משאבות מים מכל מיני סוגים.

סוגיית המשאבות חשובה במיוחד לניקוי קבוע של הבריכות: ישנן משאבות שתפקידן לנקות את המים מלכלוך הנכנס לתוכן בגלל המתרחצים בבריכה או החשיפה לרוחות בגינה המביאות לכלוך אל פני המים בבריכה; ישנן משאבות המיועדות ספציפית למניעת מפגעי חול ואדמה במים; ישנן משאבות המיועדות לריקון הבריכה ממים במהירות, לרבות משאבות טבולות הפועלות מתחת למים.

סוג מיוחד של משאבה לחימום בריכה הינו משאבת חום, המייצרת חום באנרגיה נמוכה, מזרימה אותו לתוך המים, ומוציאה מן המים את הקור אל האוויר הפתוח סביב הבריכה. הוכח כי פתרון זה זול בהרבה מחימום בריכה באמצעות מערכות המבוססות על סולר או גז, ויעילות אנרגטית באופן משמעותי מאוד ביחס לשיטות אלו.

אם אתם שוקלים לרכוש בריכה בצפון, תצטרכו לתחזק אותה באמצעות ציוד לבריכות שחיה בצפון בארץ – בין אם בכוונתכם לתחזק אותה בעצמכם, או להביא איש מקצוע שיעשה זאת עבורכם.

תוכן עניינים

מלאו פרטים !

פוסטים קשורים
בריכות פיברגלס
בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן. בעולם ובישראל שוק בריכות