משאבת חום לבריכה ביתית

משאבת חום לבריכה ביתית – הדרך החסכונית לחימום בריכה

משאבת חום לבריכה ביתית – הדרך החסכונית לחימום בריכה ביתית רחצה בבריכה ביתית פרטית היא תמיד כיף גדול, ואם עושים זאת בבריכה מחוממת בעוד מזג האוויר בחוץ חורפי וקר – ההנאה אפילו כפולה ומכופלת. אולם שיטות חימום בריכות השחיה באמצעות סולר וגז נחשבות ליקרות מאוד, עד שהומצאה דרך שלישית וחסכונית להפליא – משאבות חום לבריכה ביתית

בריכה ביתית היא מקור להנאה גדולה בכל גיל, עבור ילדים, נוער, מבוגרים ואפילו זקנים. פעילות מים, שחיה, וסתם טבילה כיפית בבריכה היא כמעט מרעננת, משחררת את השרירים ומניעה את מחזור הדם בגוף.

פעילות במים גם יכולה להוות אימון כושר טוב, המאמץ את השרירים ומחטב אותם, אם עושים זאת לאורך זמן ובאופן עקבי. בריכות ביתיות הן לפיכך גם מקור להנאה וכיף, וגם מקום להתאמן בו על הכושר האישי ואימון השרירים.

אולם, אליה וקוץ בה: בעונות הקרות לא נעים להיכנס למים קרים, במיוחד אם הבריכה נמצאת מחוץ לבית, בחצר או אפילו בחדר ייעודי לצורך הבריכה. בנוסף, גם אם המים מחוממים, לעיתים האוויר שמחוץ לבריכה קר מאוד, והיציאה מן המים מהווה חוויה לא נעימה.

מה עושים? מחממים את מי הבריכה, וגם את האוויר מסביב. חימום המים הוא האתגר היותר משמעותי כדי להשיג זאת: עד לפני כמה שנים, היו מחממים מי בריכות פרטיות או ציבוריות באמצעות מנועים המונעים בסולר או גז.

שיטות אלו היו יקרות מאוד מבחינה תפעולית, ובעלות יעילות אנרגטית נמוכה למדי לכל יחידת חום שהיו מופקות מהן. בשנים האחרונות הוצג פתרון טכנולוגי מרשים, פשוט ויעיל: משאבות חום לבריכה ביתית.

משאבות חום לבריכה ביתית בכל גודל

משאבת חום הינן המצאה טכנולוגית העובדת על עיקרון פשוט: חימום המים מתוך טמפרטורת האוויר החמה יותר שבסביבת הבריכה, ושאיבת הטמפרטורה הקרה מן המים והוצאתה לאוויר שמסביב.

פתרון זה יעיל ב-80% יותר מאשר פתרונות הסולר והגז שהיו נהוגים קודם לכן, ובעל יעילות אנרגטית גבוהה פי 3 עד 5 מאותם טכנולוגיות ישנות ויקרות. כך שיוצא שמשאבות חום לבריכה ביתית לא רק יעילות וחסכוניות יותר, אלא גם מזהמת הרבה פחות את הסביבה, מרעישה פחות וגם לא יוצרת מפגעי ריח שונים כפי שעולה ממערכות סולר וגז לחימום בריכות.

משאבות חום לבריכה ביתית מגיעות במגוון גדלים, סוגים, מותגים ועוצמות, תוך התאמה למגוון הצורות והגדלים הקיימים בבריכות פרטיות המשווקות כיום בישראל. חלקן ניתנות לרכישה ביחד עם הבריכה עצמה, מאותו חברה המייצרת את הבריכה; חלקן משווקות משאבות חום בנפרד, על ידי חברות המייצרות רק ציוד נלווה לבריכות.

בכל מקרה יש לשים לב כי כל אחת ממשאבות חום לבריכה ביתית הנרכשת על ידכם מתאימה לסוג, ובעיקר לגודל הבריכה שלכם, שכן עוצמה אפקטיבית של משאבת חום לבריכה ביתית נמדדת ביחס לנפח המים שעליה לחמם.

משאבה לבריכה

משאבות חום לבריכה ביתית הן רק חלק מסדרה שלמה של משאבות ייעודיות לבריכות ביתיות. ישנן לא מעט משאבות הבאות לידי שימוש בעת תחזוקה שוטפת של בריכה פרטית בבית.

משאבה לבריכה, במובן הכי בסיסי שלה, מיועדת לניקוי הבריכה. משאבה כזו תכיל מסנן שיער ופילטר, דרכו עוברים המים, ומטרתם ללכוד לכלוכים ולהפרידם מן המים. כך המים הופכים לנקיים לפני חזרתם לבריכה עצמה, בתנועת סירקולציה תמידית.

משאבה לבריכה המיועדת ספציפית לניקוי חול ואדמה, הנכנסים תדיר באמצעות המתרחצים בבריכה הביתית או על ידי הרוח הנושבת בסביבת הבריכה ומעיפה חול ואדמה פנימה, הינה משאבת חול לבריכה פרטית.

משאבת חול בנויה עם פתח שאיבה, השואב מים אל תוך מיכל סינון בגודל משתנה בהתאם לנפח המים בבריכה, כאשר גרגירי החול והאדמה נשארים בתוך המיכל והמים הנקיים יוצאים חזרה אל הבריכה.

עוד סוג של משאבה לבריכה הינו משאבות המיועדות לריקון מהיר של הבריכה ממים. בדרך כלל, מדובר במשאבות טבולות – כאלו הפועלות על קרקעית הבריכה, ומרוקנות אותה ממים דרך צינור ריקון ייעודי דרכו נשאבים המים החוצה.

ישנם סוגים רבים של משאבות חום לבריכות כגון:

  • לבריכות אינטקס
  • לבריכה 30 קוב
  • לבריכה 40 קוב
  • משאבת חום 50 קילו וואט
  • לבריכה 60 קוב
  • לבריכה עילית
  • משאיבת חום סולארית
  • משאבת חום נורבגית
  • לבריכת אינוורטר
  • לבריכת מוסטנג

ועוד…

חימום האוויר שמסביב לבריכה

משאבות חום לבריכה הביתית מטפלות בעיקר בטמפרטורת המים, ומחממות אותם לדרגה נעימה על פי בחירת המשתמש. ככל שהטמפרטורה יותר גבוהה, כך המשאבה תשתמש ביותר אנרגיה על מנת ליצור את החימום הראשוני של המים, ותוציא את הקור מהם אל האוויר שמסביב.

אולם כאמור לא תמיד נעים לצאת ממים חמימים אל אוויר קר בעונת החורף. הפתרון המתבקש הוא גם חימום האוויר שמסביב לבריכה. אם המתחם שמסביב לבריכה הינו מתחם סגור או סגור למחצה, ניתן כמובן לחמם אותו באמצעות מיזוג אוויר פשוט למדי; אם מדובר במקום החשוף לאוויר הפתוח, כמובן שמדובר באתגר גדול יותר.

לא משנה באיזה אמצעי תבחרו על מנת לחמם את המתחם הסובב את הבריכה, חשוב מאוד להקפיד על בטיחות בחשמל. מוצרי חשמל וחוטי חשמל, בסביבה רטובה, מהווים סכנת מוות למי שלא נזהר עמם. חשוב להקפיד על הפרדה מוחלטת בין מקורות החשמל לבין מי הבריכה והסביבה הרטובה הסמוכה לה, וכן חשוב שתהיה הארקת חשמל לבריכה ולסביבתה.

מותגים או התאמה לבריכה?

ישנם לא מעט מותגי בריכות פרטיות. ישנן בריכות פרטיות הצריכות בנייה של ממש בחצר, לרבות חפירה בחצר או הגינה והתקנתן בתוך בור ייעודי, אליו מחוברות גם תשתיות החשמל והמים הנדרשות לבריכה, ואפילו גידור של הבריכה.

ישנן, לעומת זאת, בריכות פרטיות וביתיות עיליות, המונחות על האדמה באמצעות מתקני אחזקה שונים.

ריבוי המותגים של החברות השונות מציע מגוון רחב של בריכות בצורות וגדלים שונים, ברמות מחיר משתנות לפי הגודל, סוג החומר, האיכות והמותג של החברה המייצרת את הבריכה הנבחרת. באותו אופן, ישנו גם מבחר גדול של מותגים ומוצרים של משאבות לבריכה בכלל, ומשאבות חום לבריכה ביתית בפרט.

אין חובה לרכוש משאבת חום לבריכה ביתית מאותו יצרן ממנו רכשתם את הבריכה עצמה, אולם חשוב לבדוק את התאמת המשאבה הנבחרת לגודל ולמפרט של הבריכה שברשותכם. באופן טבעי, ככל שהמשאבה שתבחרו תהיה יותר עוצמתית ואיכותית, כך גם מחירה יעלה. שחיה נעימה וחמימה!

תוכן עניינים

מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!

פוסטים קשורים
בריכות פיברגלס
בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן. בעולם ובישראל שוק בריכות