בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן.

בעולם ובישראל שוק בריכות השחייה מגוון, וכולל בריכות בטון, תעשייתיות, פיברגלס ובריכות אינטקס (מעל הקרקע או שקוע). כל סוג משרת פלח נפרד המבוסס על העדפות הצרכן, התקציב והשימוש המיועד.

נתונים סטטיסטיים חושפים תמונה מגוונת של העדפות בריכה. לדוגמה, בארצות הברית, בריכות פיברגלס מהוות כ-15% מכל התקנות הבריכה החדשות בקרקע, מגמה המונעת על ידי עלות נמוכה יותר לאורך החיים וההתקנה המהירה שלהן. לעומת זאת, בריכות בטון, הידועות בהתאמה אישית שלהן, שולטות עם כ-60% נתח שוק.

כשפונים לישראל, התרחיש שונה באופן ניכר. כאן, בריכות פיברגלס מהוות פלח גדול יותר, המוערך בכ-25% מהשוק. ניתן לייחס את האחוז המוגדל הזה לתנאי האקלים של האזור, כאשר עמידות הפיברגלס בפני חום וסביבות מלוחות מציעה יתרון משמעותי. לעומת זאת, בריכות בטון, למרות שהן עדיין פופולריות, מייצגות כ-40% מהשוק, מעט נמוך יותר מאשר בארה"ב.

לבריכות תעשייתיות ואינטקס, למרות שפחות נפוצות בבתי מגורים פרטיים, יש נישות משלהן. בריכות תעשייתיות, המשמשות בעיקר למטרות ציבוריות או מסחריות, מהוות חלק ניכר מהשוק במדינות עם מתקני שחייה ציבוריים נרחבים. בריכות אינטקס או מעל הקרקע, הידועות בעלות העלות והניידות שלהן, הן פופולריות במיוחד באזורים עם אוכלוסיות חולפות או שבהם התקנות קבועות פחות אפשריות.

נתונים סטטיסטיים אלה לא רק מדגישים את ההעדפות המגוונות עבור סוגי בריכות באזורים שונים, אלא גם מדגישים את החשיבות של התחשבות בגורמים סביבתיים מקומיים, דפוסי שימוש ותנאים כלכליים בתהליך בחירת הבריכה.

מה אלו בריכות פיברגלס?

בריכת פיברגלס היא סוג של בריכת שחייה העשויה מפלסטיק מחוזק בפיברגלס יצוק לצורת אגן. חומר זה נוצר על ידי אריגה של קווצות זכוכית עדינות לתוך בד, אשר לאחר מכן מוקשה עם שרף פוליאסטר מיוחד. התוצאה היא משטח חלק, לא נקבובי, שהוא גם עמיד בפני צמיחת אצות.

המאפיינים העיקריים של בריכות פיברגלס כוללים:

 • עמידות: פיברגלס ידוע בחוזקו ובאורך החיים שלו. הוא עמיד בפני בלאי ויכול לעמוד בטמפרטורות ותנאי מזג אוויר משתנים מבלי להיסדק, בניגוד לבריכות בטון.
 • תחזוקה נמוכה: פני השטח החלקים של בריכות פיברגלס מעכבים את צמיחת האצות ודורשים פחות טיפול כימי בהשוואה לבריכות מצופים בטון או ויניל. זה הופך אותם לקלים יותר ופחות יקרים לתחזוקה.
 • התקנה מהירה: בניגוד לבריכות בטון שדורשות בנייתן של שבועות או חודשים, בריכות פיברגלס מעוצבות מראש וניתן להתקין אותן הרבה יותר מהר, לרוב תוך מספר ימים.
 • עיצוב והתאמה אישית: בריכות פיברגלס מגיעות בצורות, גדלים וצבעים שונים. למרות שבריכות אלו לא ניתנים התאמה אישית כמו בריכות בטון, עדיין יש הרבה אפשרויות שיתאימו להעדפות שונות ולגדלים של חצר.
 • משטח חלק: משטח מעיל הג'ל של בריכות פיברגלס אינו שוחק וחלק למגע, מה שנוח לשחיינים ולמשתמש הביתי.
 • יעילות אנרגטית: תכונות הבידוד של פיברגלס עוזרות לשמור על טמפרטורת המים, מה שעלול להפחית את עלויות החימום כשצריך לחמם את הבריכה.
 • יעילות עלות ארוכת טווח: בעוד שהעלות הראשונית של בריכת פיברגלס עשויה להיות גבוהה יותר מאשר סוגים אחרים, העמידות שלה ודרישות התחזוקה הנמוכות שלה יכולות להפוך אותה לחסכונית יותר בטווח הארוך.

בריכות פיברגלס הן בחירה פופולרית עבור בעלי בתים פרטיים בשל יתרונות אלו, המציעות איזון של עמידות, קלות תחזוקה ומראה ויזואלי מלבב.

מציאת בריכת פיברגלס המושלמת לבית

היציאה למסע של בחירת בריכת הפיברגלס המתאימה לבית שלכם היא מיזם מרגש. עם מגוון אפשרויות מבחינת גודל, צורה וסגנון, חיוני לקבל החלטה מושכלת שתואמת את סגנון החיים, המרחב והתקציב שלכם. על מנת שהשיקול יהיה מושכל עליכם להסתכל על כמה פרמטרים:

 • הערכת מקום לבריכה: הצעד הראשון בבחירת בריכת פיברגלס הוא הערכת גודל החלל החיצוני שלכם. בין אם יש לכם חצר אחורית קטנה או גינה ענקית, המפתח הוא לבחור בריכה המשלימה את השטח הזמין שלכם. זה מבטיח שהבריכה שלכם תהיה מתאימה בצורה מושלמת למרחב וגם ישפר את העיצוב הכללי והאווירה הכללית של מרחב המחיה החצר שלכם.
 • איזון בין תקציב ואיכות: כשמדובר במחיר, מחירון ומחירים של בריכות פיברגלס, חשוב למצוא איזון בין סבירות ואיכות. למרות שזה עשוי להיות מפתה לבחור באפשרות הזולה ביותר, זכרו שאיכות הבריכה תשפיע על אורך חייה ועלויות התחזוקה שלה בטווח הארוך.
 • בחירת הצורה והגודל הנכונים: צורת הבריכה שלכם צריכה לשקף הן את הסגנון האישי שלכם והן את הצרכים הפונקציונליים של המשפחה שלכם. לדוגמה, בריכה מלבנית עשויה להיות אידיאלית לשחיית ברכיים, בעוד שבריכה בצורת כליות יכולה להשתלב בצורה חלקה עם סביבה טבעית של גן. כמו כן, תשקלו את גודל הבריכה ביחס לפעילויות שאתם מדמיינים – בין אם זה מרגיע, אימון או לצורכי פאן ובידור.
 • שילוב ציוד בריכה ותכונות: בחירת ציוד הבריכה המתאים היא קריטית לתחזוקה והנאה מהבריכה שלכם. זה כולל בחירת מערכת מלח, רובוט בריכה ומערכות ניקוי וסינון אחרות. בנוסף, חשבו על השירותים שישפרו את חווית הבריכה שלכם, כגון מטבח חיצוני, פרגולה לגינה, או אפילו בריכות מתנפחות עבור כיף במיוחד.
 • תהליך בניית הבריכה: בניית בריכה כרוכה במספר שלבים ושיקולים. חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע מנוסים שיוכלו להדריך אתכם בתהליך, מהתכנון ועד להתקנה. הם גם יכולים לעזור לכם להבין את חוקי הייעוד וההיתרים הנדרשים לבניית בריכות באזור שלכם.

בריכת הפיברגלס שלכם יכולה להיות החלק המרכזי של החצר האחורית שלכם וזו יכולה להיות הגשמה של חלום וגן עדן הפרטי שלכם. על ידי בחינת הגודל, הצורה והמאפיינים של הבריכה שלכם, אתם יכולים ליצור חלל חיצוני מדהים ופונקציונלי המשפר את ערך הבית שלכם ואת איכות החיים של המשפחה שלכם. זכרו, בריכה שנבחרה היטב מלבד היותה כייפית ונעימה זו השקעה בבית ובאורח החיים שלכם.

מהם זמני התקנה לבריכת פיברגלס?

הבנת ציר הזמן של תהליך בניית בריכת פיברגלס היא קריטית לתכנון ולהבטיח שהכל פועל בצורה חלקה. הזמן הסופי תלוי בהרבה פרמטרים שלפעמים אינם תלויים בנותן השירות/הספק ולכן עליכם להבין את המשמעות לכך

 • תכנון ראשוני – המסע לבריכת החלומות שלכם מתחיל בתכנון . זה כרוך בבחירת הגודל הנכון, מבריכה קטנה ונעימה כמו 6 על 3 לבריכה גדולה יותר כגון 3 על 7 או 2 על 4 בריכת פיברגלס . בשלב זה, שיקולים עבור בריכות לבית פרטי כוללים הערכת שטח הגחצר , ההחלטה על מיקום הבריכה ובחירת תכונות נוספות כמו פרגולה או תוחם גדר אלומיניום .
 • שלב ההכנה – לאחר סיום התכנון, שלב ההכנה והבנייה מתחיל. זה כולל חפירה באתר והנחת התשתית הנדרשת . משך השלב הזה יכול להשתנות, אך בדרך כלל הוא לוקח כמה ימים לשבוע, תלוי במורכבות הפרויקט ובגודל הבריכה.
 • התקנת בריכת הפיברגלס – ההתקנה בפועל של בריכת פיברגלס, בין אם מדובר בבריכת פיברגלס משומשת או אפילו בריכת פיברגלס יד שנייה מהירה יחסית, והקליפה המיוצרת מראש מועברת ומונחת בזהירות לחור המוכן. ניתן להשלים את התהליך הזה ביום אחד, אך חשוב מאוד שיהיה הכל מוכן על מנת להבטיח התקנה חלקה.
 • נגיעות גימור כגון ריצוף סביב הבריכה – לאחר התקנת הבריכה, השלב הבא כרוך בתהליך הגימור כגון ריצוף מסביב לבריכה, הגדרת ציוד בריכה והשלמת כל הגינון והפיתוח/חשמל וכד. שלב זה יכול לארוך שבוע או יותר, תלוי במורכבות ובעיצוב האזור שמסביב.
 • בדיקה סופית – לפני שחייה בבריכה, יש צורך בבדיקה סופית כדי להבטיח שהכל במקומו ומתפקד נכון. זה כולל בדיקת עבודות פיברגלס, נזילות, חשמל, אינסטלציה, ציוד בריכה ותכונות בטיחות אחרות.אישורים ותקינה מול רשויות מקומיות אשר עשויים להזדקק לתת את האישור הסופי, במיוחד עבור בריכת עילית.

מהתכנון הראשוני לנגיעות הסופיות, התקנת בריכת פיברגלס יכולה לקחת בכל מקום בין מספר שבועות למספר חודשים. ציר הזמן המדויק תלוי בגורמים שונים, כולל גודל הבריכה, מורכבות העיצוב, תנאי מזג האוויר ויעילות הקבלנים. עם זאת, לאחר השלמתו, בריכת הפיברגלס שלכם  הופכת לחלק מרכזי ומדהים בגינה שלכם, ומציעה אינסוף שעות של הנאה עבורכם ועבור משפחתכם.

תוכן עניינים

מלאו פרטים !

פוסטים קשורים
בריכות פיברגלס
בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן. בעולם ובישראל שוק בריכות