משאבה טבולה גובה אפס

משאבה טבולה גובה אפס  – הדרך המהירה לשאיבת מים מבריכות והצפות מים

משאבה טבולה גובה אפס  – הדרך המהירה לשאיבת מים מבריכות והצפות מים. לפעמים צריך לשאוב מים באופן מהיר נגד הצפות, ולעיתים יש צורך בריקון מהיר של בריכת שחיה. בדיוק לשם כך הומצאה משאבה טבולה גובה אפס – היורדת עד תחתית הבריכה או מקום ההצפה, ופועלת לריקון מהיר של הנוזלים במקום.

עם או בלי מצוף, יש מגוון רחב של משאבות כאלו, לעיתות חירום וגם לטיפול שגרתי בבריכות שחיה ומאגרי מים שונים

כולם זוכרים את מקרי ההצפות עקב גשמים חריפים, בהם בתים ואפילו מגרשי חניה פנימיים הוצפו במים רבים. זכורים במיוחד מקרי טביעה טראגיים בעת סופות וגשמים עזים עקב הצפות אלו, שהתרחשו במקומות סגורים ובהם נלכדו אנשים שמצאו את מותם בדרך איומה זו.

גם במקרי הצפות, וגם בעת צורך לרוקן במהירות בריכות ומאגרי מים, משתמשים בכלים מקצועיים, שעיקרם משאבות מים, על מנת להשיג תוצאה מהירה במאמץ להתגבר על המים העולים או כדי להגיע לריקון מהיר של אותם מקורות מים.

משאבה טבולה גובה אפס היא אחד הכלים העיקריים במצבים כאלו: אלו משאבות המוכנסות אל המים, שוקעות עד לקרקעית ומשם הן מתחילות את פעולתן, תוך הזרמת המים הנשאבים דרך צינור ייעודי אל החוץ.

משאבה טבולה גובה אפס במקרי חירום

בעת הצפות, כאשר המים עולים באופן מהיר ומיידי במקומות סגורים, או כאשר הם הציפו לגובה רב בתוך מבנים, יש צורך בשאיבה מהירה ככל האפשר של המים. לכן יש הגיון רב בשאיבת המים כבר מתחתית המקום המוצף, כדי להוריד את המפלס של המים כמה שיותר מהר.

משאבה טבולה גובה אפס עושה בדיוק את זה. היא צוללת הלכה למעשה אל תחתית המקום המוצף, וכאשר מצד אחד יש בה פתח שאיבה ומן הצד השני צינור ניקוז המתמשך עד לנקודת היציאה אל החוץ, לשם מוזרמים המים הנשאבים.

בעיתות חירום, ובמיוחד במקרים בהם יש חשש ללכודים בתוך המקום המוצף, משתמשים במשאבה טבולה גובה אפס בעלת עוצמה תעשייתית גבוהה, על מנת לרוקן כמה שיותר מהר את המים ולהוריד את מפלסם.

חשוב לומר כי בדרך כלל במקרים כאלו, ישנם גם מוצקים וחפצים העלולים להיכנס לפתח השאיבה ולהפריע לשאיבה התקינה של המשאבה. לכן יש להציב בחוכמה את המשאבה במקום הטוב ביותר לשאיבה, תוך קיצור הדרך ככל האפשר בין המקום בו שואבים את המים לבין נקודת החוץ אליה יוזרמו המים הנשאבים על ידה. כמו כן יש לנטר את פעולת השאיבה ואת עוצמתה – אם עוצמת השאיבה נחלשת, זהו סימן שייתכן כי חפץ כלשהו נכנס לפתח השאיבה וחוסם אותו.

משאבה טבולה גובה אפס לבריכת שחיה

בריכות ציבוריות וביתיות, בדרך כלל, לא צריכות ריקון מים מהיר או תדיר. בדרך כלל ריקון של בריכת שחייה נעשה על מנת להחליף לגמרי את המים בתוכן, או כדי לרוקן אותן בעת עונה שאינה עונת רחצה, וזאת על מנת לשמור על הבריכה עד לעונת הרחצה הבאה בלי שהמים יגרמו לבלאי בציוד.

על מנת לרוקן בריכות ציבוריות גדולות, או בריכות פרטיות קטנות, ניתן להשתמש במערכת ניקוז רגילה, אולם בדרך כלל ישתמשו במשאבה טבולה גובה אפס שתוליך את המים אל מיכלים ייעודיים בהם ייפטרו מן המים של הבריכה במקום אחר.

ניתן גם להשיג משאבה טבולה גובה אפס עבור בריכות שחיה ביתיות, אשר בגלל גודלן הקטן יחסית לעומת בריכות ציבוריות גדולות, כמובן שהמשאבה תהיה עוצמתית פחות מאלו התעשייתיות הכבדות המשמשות לעיתות חירום או במאגרי מים גדולים יותר.

משאבה טבולה מצוף פנימי

ישנם סוגים שונים של משאבות טבולות, הפועלות במגוון דרכים וטכניקות. כמובן שהרעיון במשאבה טבולה גובה אפס הינו להגיע במהירות האפשרית לקרקעית מקום המים שאותם רוצים לשאוב, ולהתחיל מייד בשאיבתם.

אולם מה קורה אם רוצים להחזיר את המשאבה הטבולה לידי המפעיל עוד לפני שכל המים נשאבו מן המקום?

ישנן טכניקות שונות להשבת משאבה טבולה אל פני המים, כאשר אחת הנפוצות שבהן היא שימוש במצוף פנימי או חיצוני לצורך כך. משאבה טבולה מצוף פנימי כשמה כן היא, הינה בעלת מצוף פנימי אותו ניתן להפעיל על פי רצון המפעילים של המשאבה, לצרכי השבת המשאבה אל פני המים עוד לפני שאלו נשאבו.

מדוע עלול לעלות צורך להציף את המשאבה עוד בטרם נשאבו המים? למשל, כדי להסיר מכשולים או חפצים שנכנסו לפתח השאיבה, או כדי לפתור בעיות עם צינור הניקוז המזרים את המים הנשאבים החוצה.

משאבה לבריכה 1 כ"ס

אחת המשאבות הפופולריות לבריכות שחיה ביתיות, בהן משתמשים לריקון הבריכה בעת הצורך, הינו משאבה לבריכה 1 כ"ס. ישנן כמה מותגים ומוצרים בעלי עוצמת שאיבה זו, המאפשרת שאיבת מים מבריכה קטנה עד בינונית בזמן סביר.

עבור מקרי חירום בהם יש לרוקן את הבריכה במהירות, כנראה שמשאבה לבריכה 1 כ"ס לא תספיק, אולם לטיפול ותחזוקה שגרתיים או ריקון לקראת עונה של אי-שימוש בבריכה, משאבה קטנה זו בהחלט יכולה לעשות את העבודה.

משאבה לבריכה 1 כ"ס נחשבת למשאבה סטנדרטית עבור בריכות ביתיות, ועלותה, כמובן בכפוף למותג ולמפרט שלה, זולה יחסית לעומת משאבות אחרות וגדולות יותר בעוצמה ובגודל הפיסי שלהן.

משאבות לבריכות הן חלק מן הציוד החיוני באחזקה השוטפת של כל בריכה ביתית או אחרת, גם אם ביומיום לא תמיד משתמשים בהן. ישנן משאבות לניקוי בריכות, המחזירות לבריכה את המים הנקיים לאחר סינון הלכלוך מתוכן; משאבה טבולה גובה אפס, כמו גם משאבות אחרות, מיועדות לעומת זאת בדרך כלל לצורך ריקון הבריכה ממים, מה שמאפשר לבצע תיקונים במבנה הבריכה או לשמור עליה בעת שלא מתכוונים להשתמש בה לזמן ממושך.

תוכן עניינים

מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!

פוסטים קשורים
בריכות פיברגלס
בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן. בעולם ובישראל שוק בריכות