פילטר לבריכה

פילטר לבריכה

אחד מהדברים שכיף לעשות בעיקר בתקופת הקיץ זה לשחות בבריכת שחיה, בריכה עם מים צלולים ונקיים, טבילה אשר מרענן וגורמת לתחושה מאוד טובה בעיקר כאשר מאוד חם בחוץ. כדי שהמים בבריכה יהיו נקיים, צלולים, מרעננים וגם בריאים חשוב לשמור על הניקיון שלהם, את זה עושים בעזרת תחזוקה קבועה של הבריכה וניקוי המים אשר נעשה בין היתר בעזרת מערכת סינון מתאים לבריכה.

מסננים לבריכת שחיה, מה תפקידם והאם זה חובה בכל בריכה

תפקידו של מסנן המים זה לסנן ולנקות את המים שעוברים דרכו מכל מיני חלקיקים ומזהמים שונים, אלו דברים כמו שיערות, חול, עלים וחרקים שצפים במים, חלקיקי אוכל ועוד, מדובר על  דברים הנמצאים במים אשר מגיעים לשם בעיקר כתוצאה מכניסה ויציאה של אנשים המביאים איתם את אותם חלקיקים. המים עוברים דרך הפילטר אשר משאיר בתוכו את אותם חומרים, והמים הנקיים יוצאים חזרה ובאמצעות צינור חוזרים לבריכה וכך חוזר חלילה. מסנן לבריכה הוא חובה בכל בריכה קטנה או גדולה ממספר סיבות כאשר אחת מהן היא שמים נקיים הם מים בריאים שכן זיהומים מתפתחים כאשר יש חומרים אורגניים שונים המהווים מצע להתפתחות שלהם, סיבה נוספת היא שרחצה במים נקיים היא נעימה וכיפית הרבה יותר מאשר רחצה במים עם שיערות, חרקים וכדומה והמסנן הוא זה שדואג שלא יהיה צורך לרוקן את המים בתדירות גבוהה אלא להשתמש במים הקיימים לאורך תקופה.

פילטרים לבריכת שחיה, אילו סוגים קיימים?

פילטר לבריכה יכול להגיע בכמה אופנים כאשר הפשוט ביותר זה פילטר נייר פשוט דרכו עוברים המים והלכלוך נשאר בפילטר כאשר אחת לתקופה ובהתאם לצורך מוציאים את הפילטר המשומש ושמים אחד חדש במקומו. פילטר נוסף רציני ומקצועי יותר זה פילטר חול שזה למעשה מסנן המלא לרוב בחול קוורץ המים המשומשים מהבריכה מוזרמים בלחץ לחלקו העליון של הפילטר והמים עוברים דרך החול שבפילטר  אשר מבצע את הסינון, כל הלכלוך וכל מיני חלקיקים מוצקים נשארים בחול והמים הנקיים חוזרים לבריכה, זהו פילטר שכאשר הוא מתמלא שוטפים אותו בקלות והוא מוכן לשימוש חוזר. יש בחלק מהמשאבות והפילטרים סנן מיוחד שנקרא סל שיער שמטרתו לסנן שיער טרם כניסת המים כדי למנוע הצטברות של שיערות העלולות לפגוע ולהרוס את המשאבה.

כיצד לבחור מתוך ההיצע הקיים

נושא הסינון הינו חשוב ביותר ואסור להתפשר בו, ולכן חשוב לבחור מסנן טוב ואיכותי אשר יספק מענה לניקוי הבריכה. משום שיש סוגים שונים של מסננים, בגדלים שונים עם מטרות שונות חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע אשר ידעו להתאים את סוג הפילטר לגודל הבריכה, לתקציב, לאיזה סוג של ניקיון חשוב לכם, נוחות השימוש ועד כמה צריך להתעסק במסנן מבחינת ניקוי שלו או החלפה של המסנן עצמו וכדומה.

למידע נוסף ראו גם: משאבה לבריכה ביתית

 

 

 

 

תוכן עניינים

מלאו פרטים !

פוסטים קשורים
בריכות פיברגלס
בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן. בעולם ובישראל שוק בריכות