משאבה טבולה מצוף פנימי

משאבה טבולה מצוף פנימי – הכלי המתאים לשאיבת מים מהירה ויעילה מבריכת שחיה ביתית

משאבה טבולה מצוף פנימי – הכלי המתאים לשאיבת מים מהירה ויעילה מבריכת שחיה ביתית – בריכת שחיה ביתית היא כיף והנאה גדולה, אבל גם זקוקה לתחזוקה שוטפת כל הזמן על מנת לשמור על המים נקיים ועל פעולה תקינה של כל המכשירים הנלווים לה. לא פעם, יש לשאוב במהירות את המים מתוך הבריכה, ולשם כך יש כלי יעיל ומהיר – משאבה טבולה בעלת מצוף פנימי, עם מבחר אפשרויות של מגוון מותגים במחירים ואיכותיות שונות

בריכות שחיה הינן כיף גדול. בעונת הקיץ, כיף להשתכשך ולשחות בחצר הבית ביחד עם הילדים; בעונת החורף, במידה והבריכה מחוממת, כיף לטבול במים החמימים בעוד בחוץ יורד גשם וקר.

ללא ספק, זוהי אטרקציה גדולה, שהפכה לזמינה עבור הציבור הרחב בעקבות הירידה הדרמטית במחירי הבריכות, ריבוי מותגי הבריכות להרכבה עצמית והתחרות הרבה על כיסו של הצרכן, שהפכה את השעשוע שהיה פעם נחלתם של העשירים בלבד – למשהו זמין כמעט לכולם.

אולם לצד הכיף הכרוך באחזקת בריכה פרטית בחצר הבית, נלווית לכך גם לא מעט עבודת תחזוקה שוטפת, על מנת לשמור על ניקיון המים ושלמות הרכיבים והמכשירים המפעילים אותה. שורה של מכשירים נועדו לצורך מטרה זו: רובוטים לניקיון, רשתות ידניות ללכידת לכלוכים, מסננים ופילטרים שונים וגם משאבות לניקוי המים.

לפעמים, לצורך עבודות תחזוקה ותיקונים קצת יותר מורכבות, יש צורך לרוקן את הבריכה במהירות. לשם כך בדיוק הומצאה משאבה טבולה בעלת מצוף פנימי, אשר מרוקנת את הבריכה במהירות וביעילות.

סוגי משאבה לבריכה

לפני שנתעכב על השאלה מהי משאבה טבולה מצוף פנימי, כדאי להתעכב על כמה סוגי משאבה לבריכה הקיימים עבור בעלי בריכות שחיה ביתיות.

ישנה משאבה לבריכה שתפקידה ניקוי הבריכה מלכלוך, תוך החזרת המים לאחר ניקוי כשהם נקיים כמובן אל תוך הבריכה. משאבת חול לבריכה היא דוגמא טובה למשאבה כזו: זוהי משאבה אשר המים של הבריכה עוברים דרכה, אל תוך מיכל סינון, הלוכד חול ולכלוכים אחרים, ומעביר חזרה לבריכה רק את המים הנקיים מלכלוך.

משאבות חול חשובות בעיקר עבור בריכות פרטיות המצויות בחצרות וגינות ללא ריצוף היקפי, בהן ניגשים המתרחצים ברגליים יחפות אל הבריכה לאחר שדרכו באופן ישיר על חול או אדמה, ובכך הם מלכלכים את המים. אי שימוש במשאבת חול לבריכה במקרים כאלו יביא לכך שמימי הבריכה יהפכו לעכורים ומלוכלכים, ואיכות הרחצה בבריכה תיפגע – שלא לדבר על בריאות המתרחצים בה שעלולה גם היא להיפגע עקב כך.

ישנן גם משאבות חום לבריכות, שתפקידן לחמם את המים, בעיקר בעונות הקרות יותר. משאבת חום לבריכה עובדת על עיקרון פשוט: הכנסת חום למים מן האוויר שמסביב, והוצאת קור מהם אל האוויר החיצוני. יש בכך חיסכון של 80% בצריכת האנרגיה של המשאבה, המביא לחיסכון כספי ניכר בעלות חימום הבריכה.

ישנן גם משאבות מובנות לבריכות שחיה, ציבוריות ופרטיות, הכוללות מסנני שיער למיניהם, על מנת למנוע מלכלוכים מוצקים להגיע למנגנון השאיבה שעיקרו ניקוי המים, ולפגוע ביעילות הפעולה של אותו מנגנון. משאבות אלו כוללות גם פילטר לבריכה, לצורך סינון לכלוכים אחרים ומניעת הגעתם למנגנוני השאיבה והניקוי של הבריכה עצמה.

משאבה טבולה מצוף פנימי

משאבה טבולה מצוף פנימי נוצרה במקור עבור תחום אחזקת מערכות ניקוז וביוב. בורות ביוב היו מנקזים אליהם את הביוב הזורם מן המבנים אליהם הם מחוברים, ובהם הוצבו משאבות טבולות המסוגלות לפעול כשהן ב-100% בתוך הנוזלים, תוך העברת הנוזלים והמוצקים העוברים בביוב אל הצנרת הייעודית שתפקידה לפנות את השפכים במערכת המקומית או הארצית למוקדי טיפול בשפכים אלו.

אולם הטכנולוגיה הזו עברה הסבה והתאמה גם לעולם הצלה בחירום, לטיפול בהצפות שונות, בהן יש צורך לשאוב במהירות כמויות גדולות של מים אל מחוץ למתחם סגור ומוצף, ולבסוף היא הגיעה גם לעולם אחזקת בריכות השחיה.

משאבה טבולה מצוף פנימי כשמה כן היא – משאבה היכולה לפעול כשכל הגוף שלה בתוך המים, ויש בה מצוף פנימי באמצעותו ניתן לשלוט בגובה בו היא מצויה במים, בין אם בגובה אפס (רצפת הבריכה) או בגובה ביניים.

משאבה טבולה גובה אפס תפקידה לרוקן את הבריכה במהירות האפשרית, על ידי שאיבת המים מפתח שאיבה, אל תוך צינור ריקון ייעודי המוליך את המים אל מחוץ לבריכה. מפעילי המשאבה יכולים להפעיל את המצוף הפנימי, על מנת לשלוט בגובה הציפה של המשאבה, או כדי להציף אותה חזרה אל פני המים במקרה שבו יש לטפל במעצורים או תקלות בשאיבה.

משאבה טבולה מצוף פנימי

מותגי משאבה טבולה

אחד הגורמים החשובים ביותר לשכיחות הגבוהה של בריכות שחיה פרטיות בישראל הינה כאמור התחרות הרבה על ליבו וכיסו של הצרכן הישראלי, עם התרבות המותגים והמוצרים של בריכות ביתיות, כולל כאלו להרכבה עצמית.

גם התפתחות הטכנולוגיה וחומרי הגלם מהם עשויות בריכות ביתיות הוזילו מאוד את הבריכות הפרטיות, מה שהנגיש אותן לרבים מבני מעמד הביניים ואפילו לבעלי הכנסות נמוכות יחסית.

ריבוי מותגי הבריכות הוליד גם ריבוי חברות המייצרות ציוד לבריכה ביתית, לרבות משאבות טבולות לבריכה. ישנן חברות שהתמחו רק בייצור ציוד נלווה לבריכות, וישנן כאלו שמייצרות ציוד נלווה לבריכות כחלק מקו מוצרים הכולל גם את הבריכות עצמן.

אחת החברות המובילות בעולם לייצור משאבות טבולות הינה פדרולו האיטלקית, המייצרת בצפון איטליה הן את המשאבות עצמן והן את רוב חומרי הגלם והרכיבים שלהן. משאבה טבולה פדרולו נחשבת לאחת הטובות בעולם מסוגה, הן לצרכי שאיבת נוזלים בהצפות ובחירום, והן עבור בריכות שחיה ציבוריות וביתיות. משאבה טבולה פדרולו מגיעה במספר גדלים ועוצמות שאיבה, לפי הצורך וגודל הבריכה כמובן.

פדרולו כמובן לא לבד בשוק הזה: ישנן מותגי בריכות כגון מוסטנג ואינטקס, המייצרים גם משאבה טבולה מצוף פנימי ומשאבות נוספות, עבור תחזוקת הבריכות מתוצרתן. ריבוי המותגים מאפשר שימוש במשאבות במגוון בריכות, כאשר אין הכרח להשתמש במשאבה ממותג מסויים עבור בריכה מאותו מותג; יחד עם זאת, חשוב להיצמד להוראות היצרן של הבריכה ושל המשאבה, כדי לוודא התאמה ביניהן.

תוכן עניינים

מלאו פרטים !

פוסטים קשורים
בריכות פיברגלס
בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן. בעולם ובישראל שוק בריכות