משאבה לבריכה

משאבה לבריכה – הדרך הנכונה לתחזוקת בריכה ביתית

משאבה לבריכה – הדרך הנכונה לתחזוקת בריכה ביתית – בריכות ביתיות הפכו לנפוצות מאוד בשנים האחרונות, בניגוד לעבר בו הן היו בעיקר נחלתם של העשירים בלבד. הירידה הדרמטית במחירי הבריכות הביתיות וריבוי היצרנים והספקים יצר תחרות בריאה על לב וכיס הצרכן, והמחירים ירדו בהתאם.

אולם בריכה ביתית מצריכה תחזוקה, וחלק חשוב מתחזוקה של כל בריכה הינו שימוש במשאבה לבריכה בעלת הכח הנכון לניקוי המים ולשמירה על בריאות הרוחצים

בריכות ביתיות הפכו למראה נפוץ בבתים רבים בישראל. למי שמכיר את התחום, זוהי מהפכה של ממש בענף, שהיה פעם נחלתם של העשירים והטייקונים בלבד. מי שהיה חי בישראל של שנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת, בוודאי זוכר כיצד בריכות שחיה ביתיות היה סמל סטטוס של ממש עבור עשירי ישראל.

ברוב המקרים, הבריכות הביתיות של פעם היו בריכות יצוקות ובנויות לתוך הקרקע, כולל מערכות תחזוקה ושמירת טמפרטורה מורכבות ויקרות. באותה תקופה, לא רק רכישתן והתקנתן של הבריכות הללו היתה יקרה, אלא גם ובעיקר תחזוקתן השוטפת, עד כדי החזקת איש מקצוע ייעודי לשם כך.

אולם כאמור הזמנים השתנו, התחרות בענף גדלה מאוד, ומגוון רחב יותר של בריכות ביתיות החל להיות מוצע לציבור, במחירים אטרקטיביים ובמגוון טכניקות התקנה, לרבות התקנה והרכבה עצמית של הלקוחות. גם התחזוקה של הבריכות הביתיות הפכה לפשוטה יותר, עם היווצרותן של מערכות תחזוקה פשוטות וזולות יותר.

הכלים הנכונים לתחזוקת בריכות ביתיות

אחד הכלים המרכזיים בתחזוקה של כל בריכה ביתית הינו שימוש במשאבה לבריכה. תפקידה של משאבה זו הינו פשוט: לסחרר את המים ולשאוב אותן החוצה מן הבריכה, תוך ניקוי הלכלוך מתוכם, ולהשיב את המים כאשר הם נקיים לתוך הבריכה.

ישנם דגמי משאבות לבריכה בדרגות כח סחרור משתנות, וכן בעלות רכיבים מחומרים שונים. בבריכות ציבוריות גדולות בדרך כלל המשאבות תהיינה חזקות מאוד, בעלות רכיבי מתכת ואפילו בטון יצוק, על מנת לעמוד בעומסי המים הגדולים וכן בכמויות הלכלוך הגבוהות.

רכיב חשוב בכל משאבה לבריכה הינו מסנן השיערות, אשר תפקידו למנוע מלכלוכים מוצקים להישאב לתוך המשאבה עצמה ולהזיק למנגנון הפנימי שלה. מסננים אלו משתנים בגודל, בעוצמה ובחוזק החומרים המרכיבים אותם, לפי גודל הבריכה ועוצמת המשאבה אליה הם צמודים.

משאבה לבריכות ביתיות

בריכות ביתיות מצריכות משאבה לבריכה צנועה יותר מאשר בבריכות ציבוריות. משאבה לבריכה ביתית טיפוסית תסחרר את המים במהירות נמוכה יחסית (עד 145,000 סל"ד – סיבובים לדקה), כדי להפחית את רעש פעולתה; כמו כן, מסנן השערות והלכלוך שלהן יהיה עשוי רכיבי פלסטיק או אלומיניום מחוזק, ולא פלדה ומתכות חזקות כמו בבריכות ציבוריות.

משאבה לבריכה ביתית צריכה להיות בעל עוצמה מספקת לשאיבת המים של הבריכה, בהתאם לגודל הבריכה עצמה. אם המשאבה תהיה קטנה מדי, היא לא תעשה את עבודתה באופן מספק ותחזוקת הבריכה וניקיונה ייפגעו, עד כדי פגיעה אפשרית בבריאות הרוחצים בה לאורך זמן.

כמו בדגמי הבריכות עצמן, בהם יש תחרות גדולה על לב וכיס הצרכנים, כך גם בתחום המשאבות לבריכות ביתיות ישנה תחרות המציעה מגוון מוצרים ומותגים, במחירים בסדרי גודל משתנים. באופן כזה, לא חייבים לרכוש משאבה לבריכת שחיה ביתית מאותו מותג של הבריכה עצמה, אולם חשוב כי המפרט של המשאבה הנבחרת יתאים למפרט של הבריכה עצמה.

משאבה לבריכה 1 כ"ס

משאבות לבריכה ביתית יכולות כאמור להגיע במגוון עוצמות שאיבה. אחד הדגמים הפופולאריים, בעיקר עבור בריכות ביתיות קטנות, הינו משאבה לבריכה 1 כ"ס, היעילה עבור אותן בריכות, חסכונית בצריכת אנרגיה ועושה רעש מינימלי שאינו מפריע לבעלי הבריכה ולשכניו.

משאבה לבריכה עם עוצמת שאיבה מינימלית, בהינתן שגודל הבריכה מתאים עבורה, היא בהחלט פתרון אידאלי לתחזוקת בריכות ביתיות קטנות ואפילו בינוניות, או כאלו שבהן כמעט ולא משתמשים באופן תדיר.

יחד עם זאת, חשוב להקפיד בעת שימוש במשאבה לבריכה 1 כ"ס, שנחשבת כמשאבה קטנה ולא עוצמתית במיוחד ביחס למשאבות אחרות הקיימות בשוק, כי אין עומסי לכלוך גבוהים מדי על המשאבה – כלומר, שהמים אותם היא שואבת לא מלוכלכים מדי. זאת ניתן להשיג באמצעות זהירות מירבית בעת הרחצה בבריכה, למשל עם כובעי שיער למים, או באמצעות הקפדה על כיסוי הבריכה מפני לכלוך חיצוני כגון עלים וענפים העלולים ליפול למי הבריכה מן החוץ.

תוכן ממומן:

בריכות לגינה

בשנות השמונים של המאה הקודמת בריכות ביתיות רבות היו נבנות בתוך מבנים מקורים, כחלק מן הבית, לצורך תחזוקה ושמירה על טמפרטורת המים והאוויר בבריכה עצמה ובסביבתה הקרובה. אולם התפתחות הטכנולוגיה, והגעתן של בריכות בהרכבה עצמית לשוק, הפכו את המגמה וכעת ביתר שאת בריכות לגינה הן אשר שולטות בשוק הבריכות הביתיות.

בריכות לגינה מצריכות תחזוקה וניקיון מיוחדים, במיוחד בהתאם לאופי הגינה שמסביבן. אם הגינה משופעת בעצים וצמחים, ישנה סבירות גבוהה שעלים וענפים עלולים ליפול למי הבריכה וללכלך אותם. לכן חשוב מאוד לכסות בריכות לגינה בעת שלא משתמשים בהן.

בנוסף, בריכות לגינה חשופות כמובן לפגעי מזג האוויר, והן מן הסתם נמצאות באוויר הפתוח. לכן מומלץ ליצור הצללה והגנה על הבריכה מפני רוחות חזקות, על מנת ליצור חווית רחצה נעימה בבריכה ולהפחית את הסיכוי לנפילת חפצים לא רצויים לתוך מי הבריכה, העלולים גם להזיק לבריכה ולפגוע במשאבה לבריכה המנקה אותה.

מלבד משאבות לבריכה, ישנו ציוד נוסף המומלץ לניקוי בריכות ביתיות – כגון רובוט ניקיון ביתי, רשתות על מקל ללכידת לכלוך גדול שנפל למים, צינורות מילוי וניקוז מים וכמובן אמצעי כיסוי לבריכה להגנה עליה בעת שאין משתמשים בבריכה עצמה.

לא פחות חשוב מכך, יש לשמור על בטיחות השימוש בבריכה הביתית, עם הרחקת מכשירי חשמל חשופים ממנה והצבת אמצעי הגנה מפני טביעת ילדים קטנים בבריכות ביתיות.

בריכות שחיה ביתיות הינן כיף גדול לבעליהן, בני משפחותיהם וחבריהם. תחזוקה נכונה תעצים את החוויה ותאריך את חיי הבריכה הביתית שלכם.

תוכן עניינים

מלאו פרטים !

פוסטים קשורים
בריכות פיברגלס
בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן. בעולם ובישראל שוק בריכות