משאבת חול לבריכה

משאבת חול לבריכה – הכלי העוצמתי נגד חול ולכלוך בבריכה שלך

משאבת חול לבריכה – הכלי העוצמתי נגד חול ולכלוך בבריכה שלך, אם יש לכם בריכה ביתית, לכלוך וחול הנכנסים למי הבריכה הם אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני התחזוקה והניקיון של הבריכה עצמה.

משאבת חול לבריכה היא המענה הפשוט והעוצמתי לבעייה זו, בהיותה הכלי שמנקה את המים מחול, אדמה ולכלוך הנכנסים למי הבריכה, אם באמצעות המתרחצים בבריכה ואם כתוצאה מלכלוך ואדמה שעפים אליה מבחוץ

לכלוך וחול הם חלק מהמציאות של כולנו כמעט בכל מקום. הם נכנסים אלינו ואיתנו הביתה מבחוץ מהחצר, מהגינה, ממקום החניה ועוד. הראיה: אנו מנקים את הבתים באופן מתמיד, על מנת לגרש ולנקות את הלכלוך והחול מרצפת הבית ומכל פינותיו.

בריכות ביתיות אינן שונות, ואפילו מאתגרות יותר: מדובר במים עומדים במקום אחד, ומכיוון שאנשים נכנסים ויוצאים מן הבריכה באופן תדיר, תוך דריכה על חול ואדמה מסביב, הם בהכרח מלכלכים את מי הבריכה בחול ולכלוך מבחוץ.

יתירה מכך – בריכות ביתיות העומדות במרכז חצר או גינה מועדות לכניסת חול ולכלוך כתוצאה מרוחות המעיפות אותם לתוך המים של הבריכה, במיוחד אם ישנה צמחייה המשילה שלכת עלים וענפים בגינה או בחצר.

להבדיל מניקוי בתים, שבהם יש רצפה מוצקה אותה יחסית קל לנקות, ניקוי בריכות מלאות מים מחול, אדמה ולכלוך הינו אתגר גדול יותר, שכן מדובר כמובן בנוזל הסופח אליו את הלכלוך, והמים הופכים לעכורים ומלוכלכים.

משאבת חול לבריכה

המענה לאתגר ניקיון זה הינו שימוש במשאבת חול לבריכה, הכולל מיכל סינון חול אשר דרכו עוברים המים, ובאמצעות מסננים ייעודיים המים חוזרים לבריכה כשהם נקיים מאותם לכלוכים ומוצקים.

ישנם מספר סוגים של משאבות לבריכה, בעוצמות ובגדלים שונים, המתאימות מן הסתם לבריכות בגדלים ובנפחי מים שונים. ככל שהבריכה גדולה יותר, כך גם יש צורך במשאבת חול לבריכה בעלת מיכל סינון גדול יותר ויכולת סינון גבוהה יותר. ההנחה היא שככל שהבריכה גדולה יותר, כמות הלכלוך והמוצקים תהיה גבוהה יותר.

ישנם דגמי משאבת חול לבריכה של מספר מותגים מובילים, כגון משאבת פדרולו האיטלקית, אינטקס ומוסטנג, ולא חייבים שמשאבת החול תהיה בהכרח שייכת למותג או החברה שייצרה את הבריכה עצמה – אם כי חייבת להיות התאמה כאמור בין מפרט הבריכה לבין המשאבה המותקנת בה.

משאבה לבריכה ביתית

משאבות לבריכה הן לא סיפור חדש. משאבה לבריכה ביתית היתה טכנולוגיית הניקוי הראשונה עוד בתקופה שבריכות ביתיות היו עסק יקר המתאים לעשירים מאוד בלבד, ונדרשה תחזוקה יקרה בהרבה לבריכות אלו לרבות העסקת איש אחזקה לבריכות אלו.

תפקידה של משאבה לבריכה ביתית, כדוגמת משאבת חול לבריכה ומשאבות אחרות, הינו בראש ובראשונה לנקות את הבריכה מלכלוכים ומוצקים כגון שיער, חול, אדמה, ענפים, חפצים קטנטנים ועוד.

כמובן שלא על המשאבה לבדה יקום הניקיון השוטף של הבריכה, וישנם גם אמצעי ניקיון נוספים שחייבים להפעיל לצורך תחזוקת הבריכה – כגון רשתות ידניות ללכידת לכלוכים גדולים, רובוטים לניקיון בריכות, כיסויים למניעת כניסת לכלוכים לבריכה ועוד – אולם משאבה לבריכה ביתית היתה ונותרה חלק מרכזי מכל תחזוקת הניקיון של בריכות ביתיות.

תוכן ממומן: 

משאבת חול לבריכה

משאבת חול לבריכה ביתית

סוגייה אחרת בשימור ותחזוקה בריכות ביתיות הינו אתגר שמירת טמפרטורת המים הנוחה עבור המתרחצים בה. בעבר, היה נהוג להשתמש במערכות חימום והסקה על בסיס סולר או גז (גפ"ם), מה שהיה מייקר מאוד את כל עניין התחזוקה וחימום המים בבריכה.

אולם בשנים האחרונות התפתחה הטכנולוגיה של משאבות חום לבריכה ביתית, אשר יעילותה האנרגטית הינה פי 3 עד 5 ביחס למערכות החימום מבוססות סולר וגז, ועלות השימוש בהן נמוכה בהרבה עד כדי חיסכון משמעותי בהוצאות עבורן.

משאבות חום לבריכה ביתית מזכירות מאוד מערכות מזגני אוויר, עם רכיבים כגון מאייד, מעבה, מדחס, שסתום התפשטות, מפוח וכן צינורות גז. הרעיון הבסיסי של משאבות חום לבריכה ביתית הינו לשאוב חום מן האוויר הפתוח, על מנת לחמם את המים שבתוך הבריכה, ולפלוט קור מן המים לאוויר הפתוח.

באופן זה, 80% מהחום המופק על ידי משאבת חום לבריכה הביתית הינו מהאוויר ולא מהמרת דלקים לאנרגיה, וכן מושג איזון בין טמפרטורת המים לבין טמפרטורת האוויר הסובב את הבריכה על ידי החלפת החום והקור שבמים ובאוויר.

מהפכת הבריכות הביתיות והתחזוקה העצמית שלהן

בעבר, כאמור, בריכות פרטיות היו מחזה נדיר, השמור לבתי היוקרה של עשירי ישראל. הן נבנו במחיר גבוה מאוד, ותחזוקתן היתה יקרה עוד יותר, עד כדי צורך בשכירת שירותים של איש אחזקה מקצועי לצורך כך.

אולם התפתחות הטכנולוגיה יצרה בריכות ביתיות משלל חומרי גלם קשיחים, עמידים וזולים, ויצרה את האפשרות לרכוש בריכת ביתית במחירים נמוכים בהרבה מאשר בעבר, מה שהפך את הבריכות הביתיות למחזה נפוץ גם בבתים של בני מעמד הביניים ואף למטה מכך.

במקביל, גם תחזוקתן של הבריכות הללו הפכה לפשוטה יחסית, עם כלים וטכנולוגיות שהוזילו מאוד את אחזקתן השוטפת מבחינת ניקיון ותפקוד.

התחרות בין החברות המייצרות, המשווקות את הבריכות הביתיות להרכבה עצמית, יצרה גם שוק של מגוון מוצרים נלווים, לרבות מכשירי תחזוקה שונים כדוגמת משאבת חול לבריכה, משאבות חום לבריכות ביתיות, רובוטים לניקיון, כיסויים ומכסים, וכן אמצעי בטיחות שונים כנגד טביעה והתחשמלות במים.

משאבת חול לבריכה ומשאבות חום הינם חלק אינטגרלי מכל בריכה פרטית מובנית, המקילים מאוד על תחזוקת ניקיון המים ובריאות המתרחצים. התחרות הגבוהה בין מותגי הבריכות יצרה גם תחרות דומה בשוק המוצרים הנלווים להן, לרבות אותן משאבות ניקיון שונות. אפילו התפתח שוק יד שניה של משאבות ומוצרים אלו.

לא די ברכישת בריכה ביתית והתקנתה; אם בחרתם להתקין בביתכם בריכת שחיה, חשוב גם לתחזק אותה כמו שצריך.

פוסטים קשורים