משאבה טבולה לבריכה

משאבה טבולה לבריכה – הכלי החשוב ביותר לניקיון הבריכה שלך

משאבה טבולה לבריכה – הכלי החשוב ביותר לניקיון הבריכה שלך – בריכות שחייה לבריכה הינן מראה נפוץ, וכבר אינן נחלתם של העשירים מאוד בלבד; יחד עם קניית בריכה והתקנתה, יש לא מעט ציוד לבריכות שחיה שהינו בגדר חובה עבור תחזוקת הבריכה שלך – כשאחד הפריטים בה חיוני לשמירת ניקיונה: משאבה טבולה לבריכה, כבר קנית?

בשעה טובה קניתם והתקנתם בריכת שחייה בביתכם, היא עומדת בגינה או בחצר – ואולי אפילו בחדר ייעודי בתוך הבית. זהו לא מראה נדיר יותר, בניגוד לעבר בו בריכות שחייה ביתיות היו בעיקר נחלתם של העשירים מאוד, ותחזוקתם הייתה יקרה, לרבות תשלום לאיש אחזקה ייעודי עבורן.

כיום גם בני מעמד הביניים יכולים להרשות לעצמם לרכוש בריכה ביתית, להתקין אותה בחצר ביתם ולתחזק אותן בעצמם – זאת עקב ההיצע הרחב של מותגי בריכות במחירים אטרקטיביים, דגמים רבים הזמינים לצרכן, והיכולת להתקין בריכות שחייה איכותיות בהרכבה עצמית.

יחד עם זאת, אין די בהתקנת הבריכה ומילוי הבריכה במים; יש צורך בתחזוקה שוטפת של אותה בריכה, לצורך שמירה על ניקיון המים ובריאות המתרחצים בה. לשם כך ישנו ציוד לבריכות שחיה הנדרש גם עבור בריכות ביתיות, שעיקרה ציוד אחזקה וניקיון, וגם ציוד בטיחות ותיקונים במקרי הצורך.

אחד הפריטים החשובים בכל רשימת ציוד לבריכות שחיה ביתיות הינו משאבה טבולה לבריכה, שנושאת בעיקר העול של ניקוי וניקוז לכלוכים מוצקים מתוכה. כמו במגוון הגדול של בריכות המוצעות לצרכן בישראל, כך גם מוצע שפע של דגמי משאבה טבולה לבריכה, של מגוון חברות ומותגים.

מהי משאבה טבולה לבריכה?

משאבה טבולה לבריכה הינה אמצעי לניקוי וניקוז לכלוכים מוצקים ממי הבריכה, הפועלת בתוך המים עצמם, תוך השבת מים נקיים לתוכה או הוצאת המים ביחד עם הלכלוך מתוכה, על פי הצורך והרצון של בעלי הבריכה.

הטכנולוגיה של משאבה טבולה לבריכה מגיעה במקור מעולם הניקוז והביוב, בהן משאבות טבולות פועלות בתוך בורות ניקוז ביוב ומעבירות מים עכורים ומוצקים שונים לתוך הצנרת הייעודית המפנה אותם משם. כמובן שמשאבות טבולות לבריכות עבור הסבה והתאמה לאופי העבודה בבריכה, ובאופן כללי עוצמתן נמוכה ביחס לאלו הפועלות בתוך מערכות ביוב, המעבדות יותר נוזלים ומוצקים מאשר בבריכות שחיה למיניהן.

משאבות טבולות לבריכות ביתיות מגיעות בעוצמות ובגדלים משתנים, בהתאמה לגודל ולנפח המים בבריכה עצמה, אולם בדרך כלל הן תהיינה קטנות יותר ועוצמתיות פחות ביחס למשאבות טבולות לבריכות ציבוריות גדולות.

תפקידה העיקרי של משאבה לבריכה, ובכלל זה משאבה טבולה לבריכה, הינו ניקוי לכלוכים מוצקים כגון שיער, חול ואדמה, ואפילו עלים וענפים. גם חפצים קטנים, כגון מטבעות, צעצועים קטנים, גומות לשיער ועוד – עשויים להישאב ולהתנקות מן הבריכה באמצעות משאבה לבריכה.

משאבה טבולה לבריכה

מותגי משאבה טבולה לבריכה

התחרות הגוברת בין מותגי הבריכות הביתיות, במיוחד אלו המיועדות להרכבה והתקנה עצמית, הביאה גם לתחרות גבוהה בכל הציוד הנלווה לבריכות ביתיות, ובפרט ציוד האחזקה והתחזוקה שלהן.

כך למשל, משאבה טבולה פדרולו, מתוצרת מותג המשאבות הידוע מצפון איטליה, אשר קנה את עולמו בתחילה בענף המשאבות למערכות ביוב – הגיע גם אל עולם המשאבות הטבולות לבריכות שחיה ציבוריות וביתיות, ועושה חיל גם בענף זה.

באופן טבעי, פדרולו אינה המתחרה היחידה בשוק רותח זה: אינטקס, יצרנית הבריכות הידועה, גם מספקת משאבה טבולה משלה; כך גם "מוסטנג" ו"בסטווי" משווקות משאבה טבולה לבריכה משלהן.

משאבת חול לבריכה

זה לא סוד שאחד הלכלוכים הנפוצים בכל סוגי הבריכות הינו חול ואדמה, וזאת מן הסיבה שמתרחצים בבריכה מגיעים אליה לאחר שהלכו עם רגליים חשופות על גבי קרקע העשויה חול או אדמה, וגרגירים של קרקע זו נדבקים לרגליהם בעת שהם נכנסים למי הבריכה.

הצטברות של חול ואדמה בתוך הבריכה גורמת להעכרת צבע הים, ללכלוכם, ולפגיעה באיכות השחייה בבריכה, בין אם היא ציבורית או ביתית.

דווקא בגינות ביתיות, אגב, מפגעי חול ואדמה בתוך בריכות ביתיות הינו יותר נפוץ, שכן בניגוד לרוב הבריכות הציבוריות, בהן ישנו ריצוף היקפי מסביבן, בבריכות ביתיות רבות אין ריצוף כזה והמתרחצים נכנסים ישר לאחר דריכה על אדמה או חול אל תוך המים, לא פעם כשכפות רגליהם רטובות והחול נדבק אליהן בקלות.

לכן נדרשת משאבת חול לבריכה, שהתמחותה העיקרית והמנגנון הפנימי שלה מאפשר ניקוי וניקוי של חול ואדמה מתוך הבריכה, תוך השבת המים הנקיים לתוכה או ניקוזם במקרי הצורך ולפי רצון המשתמשים.

משאבת חול לבריכה מגיעה במגוון עוצמות לבחירה, לרבות מיכלי ניקוז חול בגדלים משתנים, כאשר אותן משאבות מותאמות לפי גודל הבריכה ונפח המים בהן, ואפילו לפי נפח השימוש בבריכה.

ציוד לבריכות שחיה

בנוסף למשאבה טבולה לבריכה, ישנה כאמור רשימת ציוד לא קטנה הנדרשת לתחזוקה של כל בריכה ביתית או ציבורית, כמובן בהתאם לגודל ולהיקף השימוש בה. משאבה טבולה לבריכה אינה ציוד הניקיון היחיד הדרוש לבריכה – ישנן גם רשתות ידניות ל"דיג" של לכלוכים גדולים, רובוטים לניקיון, מסנני שיער ולכלוך מובנים בבריכות, וכמובן חלקי חילוף לכל אותם כלים.

בנוסף, ישנו ציוד לשימור ניקיון המים, כגון חומרים כימיים למיניהם ההורגים חיידקים אפשריים במי הבריכה, וכן כיסויים לבריכה השומרים על המים מפני לכלוכים חיצוניים בעת שהבריכה אינה בשימוש.

כמו כן ישנו ציוד בטיחות החשוב בכל בריכה, לרבות גלגלי הצלה, מצופים, תאורת בריכה עילית ותת-מימית ועוד.

חשוב גם להתקין אמצעי גישה בטיחותית לבריכה, ומניעת גישה לילדים קטנים בעת אי שימוש או אי השגחה על הבריכה – כגון מעקות, גדרות, מכסים, מנעולים ואפילו אזעקות שונות בעת שימוש לא מורשה בבריכה.

בריכות שחיה ביתיות יכולות להוות מקור להנאה גדולה בכל ימות השנה, אולם חשוב לדעת כי לא די בקנייה והתקנת הבריכה – יש צורך לתחזק ולנקות אותה באופן תדיר, זאת בעזרת הציוד התקני הנכון, תוך שמירה על כל כללי הבטיחות והוראות היצרן.

תוכן עניינים

מלאו פרטים !

פוסטים קשורים
בריכות פיברגלס
בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן. בעולם ובישראל שוק בריכות