הקמת גינות

בעבר נושא של גינות היה משהו מאוד זניח, מעט מאוד אנשים, חברות ורשויות מקומיות השקיעו בכל מה שקשור לנושא של הקמת גינות, אך בשנים האחרונות הנושא מאוד התפתח וישנה השקעה ותשומת לב לכל מה שקשור לעיצוב הגינה והמרחב שבחוץ. בשל כך התפתחו מאוד תחומים שונים הקשורים לנושא החל מציוד ואביזרים לגינות, בריכות פרטיות, התמקצעות של אנשי מקצוע בנושא של עיצוב גינות, צמחים רבים ומגוונים יותר ועוד.

הקמת גינות, מה זה אומר בדיוק

במקומות רבים יש גינה שזה שטח חיצוני שצריך להחליט מה מקימים בו, מה עושים בו אם בכלל. בעלי בתים רבים בוחרים להשקיע בעיצוב של הגינה, כולל ריצוף חוץ לגינה, שכן גינה מעוצבת, נעימה, מושקעת, זוהי גינה שכיף להיות בה ולכן נמצאים ומבלים בה יותר, ומנצלים חלק משמעותי בבית. הקמת גינות כוללת עיצוב של הגינה, בחירה של סוגי צמחים ועצים שיהיו בגינה, לעיתים צריך לקבל החלטה האם להקים בריכת שחיה או שלא, האם ואיזה ריהוט גן לקנות ואיפה למקם אותו, איזה סוג של תאורה לשים והיכן, האם לבנות דק או לרצף ועוד. לרוב הקמה של גינה תתבצע על ידי אנשי מקצוע, מעצב גינות וגנן ובמידה ומחליטים על הקמה של בריכה או בריכת נוי אנשי מקצוע מתאימים המתמחים בכך. מעצב גינות יבנה את התוכנית של הגינה, איפה למקם כל דבר, איזה סוגים של צמחיה לשים שיתאימו לחשיפה לשמש, למזג האויר, עד כמה בעלי הבית מוכנים להשקיע בטיפול בגינה וכדומה, הגנן יוציא לפועל את השתילה של הצמחים ואם מקימים בריכה האנשים אשר אחראים על כך יבצעו את ההקמה בפיקוח מעצב הגינות.

איך עובד תהליך של הקמת גינה

כל מה שקשור להקמת גינות זה פרויקט שלם בפני עצמו, מדובר על תהליך שיכול לקחת זמן לעיתים אפילו כמה שנים טובות עד שרואים את התוצאות המלאות שלו בעיקר סביב נושא הצמחייה. מעצב גינות לוקח את הבקשות שלכם לגבי הגינה, מה חשוב לכם, מה החלום שלכם, האם אתם רוצים רק צמחיה או מעוניינת גם להקים בריכת שחייה, האם חשוב שיהיו צמחים מסוימים, האם רק ירוק או גם פרחים ועוד, לצד זאת הוא בודק את נתוני השטח בחוץ ובשילוב של הכל בונה תוכנית המתאימה לגינה. לאחר שיש אישור לתוכנית מתחילים בהוצאה לפועל שלה והבאה של אנשי מקצוע שידאגו לכך, כל התהליך מתבצע בפיקוח המעצב כמובן. הבאה של צמחים מתאימים ושתילה שלהם במקומות המתאימים על פי התוכנית, במידה והוחלט מביאים אנשי מקצוע שהקמה של בריכות שחייה זו ההתמחות שלהם, כאלו שיודעים בדיוק איך להקים בריכה המתאימה לאותו שטח ולנראות, יביאו ציוד לבריכה אשר חשוב שיהיה ואסור לוותר עליו ויחד עם הכל יגרמו לגינה להראות בדיוק כפי שיש בתוכניות שבנה המעצב.

למידע נוסף בתחום ראו גם: בריכות נוי

 

תוכן עניינים

מלאו פרטים !

פוסטים קשורים
בריכות פיברגלס
בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס – בתחום הבנייה והשימוש בבריכות שחייה, מפיברגלס הופיעו כבחירה פופולרית, שזכתה לשבחים בזכות העמידות, קלות התחזוקה והוורסטיליות העיצובית שלהן. בעולם ובישראל שוק בריכות